PRIPRAVILI SME

PREHLIADKU "PERMAKULTÚRY KRAMETERHOF"

PREHLIADKU "PERMAKULTÚRY KRAMETERHOF"

PREHLIADKA  PERMAKULTÚRNEHO RAJA
KRAMETERHOF SEPPA HOLZERA, 19.6.2016

Krameterhof získal medzinárodnú povesť cez množstvo kníh, správ v médiách a dokumentárnych filmoch. Vďaka svojej veľkosti a rozmanitosti je známy ako „Permakultúra na prezentovanie“. Už mnoho rokov priťahuje znalcov a milovníkov prírody. Počas našej prehliadky môžete zažiť veľmi diverzifikovaný a informatívny deň v oblasti tejto horskej farmy a získať pohľad do ekologického spôsobu hospodárenia s úctou k prírode a jej zdrojom od rodiny Holzer. Josef Andreas Holzer, syn Seppa Holzera, ktorý posledné roky buduje rodovy statok rodiny Holzer, vás prevedie cez niekoľko kilometrov terás, rybníkových systémov a jeho rodinou vybudovaného permakultúrneho kúsku krajiny, zverejní podrobnosti o alternatívnych spôsoboch hospodárenia na Krameterhof a počas celého dňa vám bude prezentovať ako v realite fungujú princípy Holzerovej permakultúry.

Samozrejme, bude ochotný odpovedať na vaše otázky. Z vlastných skúseností môžeme garantovať, že táto exkurzia bude veľmi zaujímavá a inšpiratívna pre vašu záhradu alebo farmu.

PROGRAM 1-DŇOVEJ PREHLIADKY:

10.00 hod. – 17.00 hod. /obedová prestávka 12.00-13.00 hod./

-           úvod do filozofie permakultúry

-           diskusia o základoch, princípoch a skúsenostiach s permakultúrou

-           prehliadka Krameterhof /terasy, rybníky a vodné hospodárstvo, jedlé lesy a lesné hospodárstvo, starostlivosť o zvieratá/

-           diskusia s Josefom Holzerom